ipa

Kto jest na stronie

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwum

Spraw radość dziecku

spraw 100x75Stało się standardem, że dzień dziecka to festiwal zakupów, rewia zabawek, poszukiwanie czegoś niezwykłego, wszystko po to, aby maluchy wiedziały, że je kochamy. Jednak racjonalne myślenie o sprawieniu przyjemności dzieciom skłania do planowania wspólnego spędzania czasu dzieci z rodzicami. Taki dzień dziecka ma szczególne znaczenie dla dzieci funkcjonariuszy, bo one ponoszą skutki służby rodziców w czasie normowanym obowiązkami. Dzieci funkcjonariuszy wiedzą, że niezwykły jest dzień, w którym oboje rodzice są z nimi. Jeśli mama z tatą dołączą do zabawy to już będzie święto. Aby uatrakcyjnić takie rodzinne spotkanie Gabinet Komendanta Głównego Policji zorganizował 30 maja 2015 roku na terenie X Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie imprezę dla najmłodszych. Dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowych, konkursach muzycznych i zabawach tanecznych. Były słodycze, napoje i prezenty. Specjalnie na tę okazję przygotowano kolorowanki, rebusy i krzyżówki o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z daktyloskopowania, gdzie pod okiem policjantów z Laboratorium Kryminalistycznego KSP maluchy zabezpieczały swoje odciski linii papilarnych. Right Ridersi na swoich błyszczących maszynach także wzięli udział w tych atrakcjach. Już sam wjazd różnorodnych motocykli wzbudzał zainteresowanie. Nie brakowało chętnych do

pstrykania zdjęć. Całą imprezę uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Po raz kolejny okazało się, że aby dzień dziecka był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów dorosłych. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów, potrzebują naszego czasu, uwagi i zaangażowania we wspólne zajęcia; odczuwają radość, że robimy coś razem z nimi i dla nich - bo je kochamy, bo są dla nas ważne. Dzieci cieszą się tym, co mają i akceptują świat takim, jakim go widzą. W miarę dorastania to my, dorośli, ten naiwny świat dziecka komplikujemy nazywając przeżywane doświadczenia mądrością życiową.
Kochane dzieci, życzymy Wam ciągłej radości, będziemy dbali o Wasz uśmiech na buziach, zarażajcie innych swoim uśmiechem, to dzięki Wam świat stanie się jeszcze piękniejszy.