ipa

Sonda

Czy podoba Ci się nowa szata graficzna strony?

Right Riders na Facebooku

Kto jest na stronie

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy na stronie klubu motocyklowego Right Riders!

RR 100 75Przypadkowych poszukiwaczy przygody, którzy otworzyli tę stronę z ciekawości, a także fanów motocykli oraz Naszych Przyjaciół - informujemy, że znaleźli się na stronie federacyjnego klubu motocyklowego Right Riders Warszawa. WITAMY ! Jesteśmy grupą, która zrzeszyła się w 2009 roku, aby jeździć  razem motocyklami na wyprawy dalekie i bliskie, aby mieć identyfikujące nas logo - zwane barwami, aby urządzić clubhouse i się w nim spotykać, snuć plany na wolne godziny, a przede wszystkim PRZYJAŹNIĆ SIĘ ze sobą, federacyjnymi klubami: Right Riders z Lęborka, Right Riders Hranice oraz Right Riders Pilzno i innymi grupami, które mają tę samą pasję. Kultywujemy solidarność  w środowisku, szanujemy  braci motocyklistów niezależnie od płci, wieku i przynależności klubowej. Rok 2022 to kolejny sezon naszego funkcjonowania. Wspólnie z federacyjnymi klubami Right Riders urzeczywistniamy hasło Epikura: My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół, co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać. Naszych fanów będziemy w miarę na bieżąco informowali o klubowych poczynaniach, zapraszamy do fotograficznej relacji  w zakładce Galeria, a także do zakładki Niusy oraz Felietony. Dziękujemy za polubienia i wizyty na naszej stronie Fanpage na Facebooku. Pozdrawiamy wszystkich Motocyklistów: Lewa w Górę !Twoja śmierć dotyka nie tylko Ciebie, czyli o bezpieczeństwie motocyklistów

Sposob na zycie 100x75Współczesny rynek motocykli zdaje się pędzić bez wytchnienia w dążeniu do zdobycia klienta. Producenci co rusz kuszą nowościami, rewolucyjnymi i nowatorskimi rozwiązaniami. Konsekwencją tego trendu jest wzrost liczby motocyklistów na naszych drogach; mamy  w Polsce zarejestrowanych prawie 1,5 miliona motocykli. Jednak nie wszyscy użytkownicy jednośladów mają jednakowe doświadczenie i znajomość obowiązujących zasad. Nie od dziś wiadomo, że życie każdego motocyklisty obfituje w ryzyko i stałe koszty przy  niezmiennym pytaniu o priorytet: cel czy podróż? Szybkość, którą potrafią rozwijać motocykle nie sprzyja racjonalnemu działaniu i stąd ciągła potrzeba edukacji o bezpieczeństwie. Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zorganizowało 17 maja 2015 r., na błoniach Stadionu Narodowego piknik edukacyjny pod hasłem „Bezpieczny sezon motocyklowy 2015”. Z założenia była to impreza promująca bezpieczeństwo motocyklistów zarówno ze strony samych kierujących jednośladami jak i zwrócenia uwagi pieszych i „zapuszkowanych”, że motocyklista, jako użytkownik o nieporównywalnie mniejszych gabarytach - wymaga na trasie większej uwagi.

Right Ridersi uczestniczyli w pikniku, z satysfakcją wspierając pozytywną zmianę podejścia Policji do motocyklistów. Nie od dziś wiadomo, że samo karanie i egzekwowanie przestrzegania zasad nie wystarcza, a przede wszystkim nie budzi koniecznego zaufania w trójkącie: motocyklista, inny użytkownik i policjant. Pozytywny wizerunek wszystkich uczestników ruchu muszą budować wszyscy zainteresowani.Z takim przekonaniem pojechaliśmy motocyklami na Plac Teatralny, by prowadzeni przez funkcjonariuszy drogówki kierujących służbowymi BMW R1200RT; BMW K1200GT; BMW K1200S; Hondami CBF1000A; Hondami CB250; Hondami CB1300 i ST1300; Yamahami FJR1300A wraz z innymi motocyklistami dotrzeć w paradnym szyku ulicami Królewską, Marszałkowską, Rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, Rondo de Gaulle’a, Al. Poniatowskiego, Wyb. Szczecińskim na błonia Stadionu Narodowego. Na miejscu uczestniczyliśmy w pokazach przygotowanych przez Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną, Żandarmerię Wojskową obejmujących prezentację sprzętu gaśniczego, ratownictwa drogowego i urządzeń pomiarowych. Sprawdziliśmy swoje umiejętności strzeleckie, wzięliśmy udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy a także podziwialiśmy pokazy mistrzów sztuk walk. Z wielkim zainteresowaniem przejrzeliśmy ofertę wystawców motoryzacyjnych, zarówno motocykli jak i sprzętu motocyklowego. To była naprawdę edukacyjna impreza. Czekamy na takie następne projekty polskiej Policji.